Dovolená s jógou v Itálii – Kalábrii, 13.-20.8.2019

Termín: 13.-20.8.2019, rezervace do 31.1.2019                       

Cena s polopenzí:        17990 Kč                                            Cena bez stravy:    13.990 Kč
osoba na přistýlce:     13.990 Kč                                            Bez stravy, osoba na přistýlce:    8.990 Kč

Cena je za osobu při ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s možností 1 přistýlky (s polopenzí) nebo
v apartmánu pro 2 osoby s možností přistýlky pro 3. a 4. osobu (bez stravy).

Cena zahrnuje:
Leteckou dopravu tam i zpět z Brna
Letištní taxy a zavazadlo do 23kg
Transfer letiště-hotel-letiště
7x ubytování v rezortu
strava dle výběru (7x polopenze nebo bez stravy)
2-3 hod cvičení jógy denně
(1hod s místní lektorkou (v angličtině) a 1-2 hod s Monikou)
Plážový servis (slunečník a lehátka)
Služby delegáta

 

HOTEL VILLAGGIO BORGO DEGLI ULIVI ****           

 

POPIS HOTELU

Rezort Borgo degli Ulivi se nachází v klidném prostředí cca 2 km od městečka Sellia Marina. Vybavení rezortu je ovlivněno uměním Feng shui a jeho součástí je i kvalitní centrum jógy. Rozsáhlý areál leží uprostřed olivových hájů přímo u dlouhé a široké písečné pláže, která není přeplněná ani v nejvyšší sezóně, což zajišťuje velmi příjemný pobyt. Pro návštěvníky rezortu je poskytován zdarma hotelový plážový servis (slunečník a dvě plážová křesla). Ubytovací část dělí od pláže jen piniový háj. Villaggio je velmi dobře vybavené pro pohodovou dovolenou a je ideálním místem pro všechny, kteří hledají relaxaci a odpočinek. V areálu je velký bazén pro dospělé i pro děti, vířivka, u bazénu slunečníky a lehátka, wellness se saunou a tureckou lázní, dále restaurace, bar i vlastní pizzerie. Na ploše 25.000 m2 je k dispozici bohaté sportovní vyžití (tenis, fotbal, volejbal, stolní tenis, lukostřelba), možnost půjčení kol. Wi-Fi u recepce zdarma.

UBYTOVÁNÍ – hotelové pokoje a apartmány

Ubytování je zajištěno v jednopatrových budovách vystavěných v krásné zahradě. Jedná se o ubytování v pokojích pro 2-3 osoby nebo apartmánech pro 2-4 osoby. Všechny pokoje i apartmány jsou v čistém a jednoduchém stylu a plně vybaveny. Pokoje mají klimatizaci, ledničku, TV, trezor, vlastní soc. zařízení. Apartmány mají vlastní terasu s venkovním posezením, vybavenou kuchyňku se sporákem a lednicí, vlastní soc. zařízení, klimatizaci, TV a trezor.

STRAVOVÁNÍ

Ubytování je zajištěno v hotelových pokojích nebo apartmánech s polopenzí anebo v apartmánech bez stravy (dle výběru). Polopenze zahrnuje snídaně formou bufetu a večeře, které se skládají z 2-3 prvních chodů (těstoviny, rýže, polévka), 2-3 hlavních jídel, (maso, ryba), bohatého zeleninového a přílohového bufet, dezertu nebo ovoce. K večeři jsou v ceně i nápoje – voda a 1/4 l vína na osobu (bílé nebo červené). K polopenzi možnost doobjednání obědů za příplatek 150 Kč za osobu a den. Obědy mají stejný rozsah jako večeře včetně nápojů.

CVIČENÍ

V ceně pobytu je jedna hodina jógy denně se zkušenými lektory. Rezort nabízí dostatečné prostory pro cvičení na trávě, na hřišti s umělým povrchem, na písečné pláži nebo za špatného počasí ve cvičební hale.

ZDARMA

-      Klimatizace

-      Lednice

-      TV/SAT

-      Plážový servis (slunečník a dvě lehátka)

-      Bazén

-      Lehátka a slunečníky u bazénu

-      Hodina jógy denně

-      Zapůjčení kol

-      Sportovní aktivity

 

Fakultativní výlety

 

Le Castella – výlet lodí s koupáním a jídlem

Polodenní výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a chráněným podmořským světem. Příjezd do letoviska Le Castella pojmenovaného podle významné aragonské pevnosti z 16. stol., který se tyčí na ostrůvku odděleném od pevniny jen za rozbouřeného moře. Díky svým plážím a malebnému výhledu na pevnost se kdysi malá rybářská obec mění v Mekku turistů. Zde absolvujeme asi tříhodinový výlet lodí, během kterého budeme moci pozorovat zdejší mořský svět a určitě nás okouzlí i krásné výhledy na Aragonský hrad i pobřeží. Užijeme si koupání z lodi v křišťálově čisté vodě, možnost šnorchlování (masky zdarma), ochutnáme kalábrijské speciality i nápoje včetně vína podávané formou bohatého bufetu přímo na lodi. Po poledni návrat do přístavu a odjezd autobusem zpět do rezortu.

Cena: cca 50 EUR

 

 

Capo Colonna a Crotone

Polodenní výlet na nejvýchodnější výběžek Kalábrie, na mys Capo Colonna pojmenovaný podle jediného zachovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa Starověkého Řecka. Velice působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna tyčící se na útesu vysoko nad mořem. Odsud přejedeme do města Crotone, významného starořeckého centra a působiště Pythagora, který zde založil svou slavnou školu. Prohlídka starobylého centra, volno k posezením, nákupům nebo k návštěvě krásného starořeckého muzea.

Cena: cca 30 EUR

 

 

Soverato, Stilo a Pazzano

Celodenní výlet, během kterého projedeme část jónského pobřeží a podíváme se i do vnitrozemí. Dopoledne zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací. Volno na nákupy, posezení a procházky. Odsud zamíříme do vnitrozemí, kde navštívíme staré byzantské město Stilo, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem. Díky stavební dokonalosti, kdy antické sloupy podpírají pět kopulí, patří Cattolica k nejkrásnějším byzantským stavbám vůbec. Zde možnost ochutnávky místních produktů především z plodů bergamotu i občerstvení. Po poledni budeme pokračovat dále do skalnatých hor Serre Calabresi do vesnice Pazzano, kde navštívíme působivou jeskyni Monte Stella s byzantským kostelíčkem. Od jeskyně se nám otevřou úchvatné výhledy na okolní hory i na pobřeží a mořskou zátoku. Na závěr výletu sjedeme na pobřeží do oblasti Caminia, kde budeme moci obdivovat působivé skalnaté pobřeží ukrývající malé i větší pláže. K večeru návrat do rezortu.

Cena: cca 50 EUR

 

 

Údolí Valli Cupe a Cropani

Polodenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie. Okouzlí nás svou panenskou přírodou, nahlédneme do jednoho z nejhlubších kaňonů a osvěžíme se u místního vodopádu. Na cestě zpět se zastavíme v městečku Cropani, jehož katedrála představuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Zdejší atmosféra nás vrátí zpět do Itálie první poloviny minulého století, k čemuž přispěje určitě i posezení u pravé italské kávy nebo zdejší výborná zmrzlina.

Cena: cca 30 EUR

 

 

Liparské ostrovy

Celodenní výlet na Liparské ostrovy. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět si v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování.

Cena: cca 80 EUR